TRAFO & TRAFO BAKIMI

Transformatör, kullanımı esnasında; periyodik olarak bakım gerektiren, elektrik makinelerinin başında gelir. Aynı zamanda, transformatörün işletme ve kullanım şartlarının ağırlığı, çalıştığı mekanda söküp tekrar yerine monte işlemlerinin zorluğu, yerinde bakım yapılması mecburiyetini getirmiştir.


Bu amaçla SÜNBÜL TRAFO  her türlü imkanı müşterisinin Trafoyu kullandığı mekana götürebilen, Mobil servis aracını hizmete sunmuştur. Bu hizmetten yararlanabilmeniz için firmamızla iletişim kurmanız yeterlidir.

Transformatör yağı pahalı bir malzeme olduğundan eskiyen yağların değişiminden önce yeniden kazanılması düşünülmelidir. Bunun için transformatör yağının tretman yapılması (su, tortu, vb. malzemelerden arındırılması) gerekir. Bu işlemde transformatör yağı özel bir makinede (Yağ tasfiye makinesi) filtrelerden geçirilerek temizlenir.


Firmamız modern gezici bakım servisi ile işletmede çalışan transformatörleri bulunduğu yerde bakım işlemlerini yapabilmektedir.

MOBİL YAĞ TASFİYE ARACI

Trafo Testleri
a. Primer sargı dirençleri
b. Sekonder sargı dirençleri
c. İzolasyon testi
d. Yağ Di elektrik testi


Diğer Testler
a. Kesici izolasyon ve açma - kapama testi
b. Akım ve gerilim trafosu izolasyon testi

Diğer İşlemler
- Trafo veya mevcut yağın tasfiye (trede) edilmesi.
- Conta değişimleri
- Bucholz rölesi, Çift kontaklı termometre, AG-OG Buşing değişimleri
- Trafo ve Hücre Temizlikleri
- Slikajer değişimi


Mobil servis aracımız, şehir içinde faaliyet göstermekte olup, teklif verebilmemiz için aşağıdaki bilgilerle bize ulaşabilirsiniz.


1. Transformatörün gücü
2. Primer Gerilim
3. Yağ Miktarı